Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xjd/public_html/295.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Szkolenia dofinansowane z UE | Kapitał Ludzki

Szkolenia kadrowe dofinansowane z UE

Dążenie do stworzenia dobrze zgranego zespołu umiejącego skutecznie współpracować, dążyć do wspólnie wytyczonych celów to dzisiaj ogromny potencjał firmy. Jednakże wiele zależy od samej polityki kadrowej przedsiębiorstwa.

Jej wytyczne mają udzielić odpowiedzi na temat tego, jaki personel chce posiadać dana firma a podążanie w kierunku założeń tej polityki ma między innymi motywować pracownika i zauważać osoby najzdolniejsze, cechujące się wysokimi kwalifikacjami i szczególnymi umiejętnościami predysponującymi ich do zajmowania stanowisk menedżerskich. Żeby móc mówić o dobrej polityce personalnej, trzeba brać pod uwagę konieczność inwestowania w kadry. Szkolenia i kursy są tutaj podstawowymi narzędziami jednakże nie jedynymi.

Jeśli przedsiębiorstwo chce, aby jego pracownicy działali na najwyższym poziomie musi czynić nakłady pozwalające na ich rozwój. Obecnie można korzystać z wielu programów w tym także z EFS, jakie proponują firmom korzystanie ze szkoleń i kursów bezpłatnych lub też z dofinansowaniem z Unii Europejskiej. Oferta unijna jest spora i kierowana do wielu różnych branż, które akurat potrzebują wsparcia w trudnym okresie w kwestii zmiany kwalifikacji pracowniczych bądź też dokształcania kadr.

Szkolenia kadrowe mają przede wszystkim na celu dokształcanie osób zajmujących stanowiska związane z księgowością oraz tych, którzy chcieliby powrócić do zawodu po dłuższej przerwie. Są to kursy rachunkowości oraz dodatkowo podnoszenie umiejętności językowych. Ponadto sporo kursów skierowanych jest dla predestynujących na stanowiska kierownicze i menedżerskie.

Szkolenia dofinansowywane ze środków unijnych są organizowane w całym kraju. Stanowią szczególnie atrakcyjne źródło podnoszenia kwalifikacji dla dużych firm chcących jednorazowo zrealizować szkolenia dla większej liczby osób.